Strysza Buda to wieś położona w gminie Kartuzy w województwie pomorskim. To typowa wieś kaszubska. Niedaleko niej położony jest Kaszubski Park Krajobrazowy. Czy jest to miejsce warte odwiedzenia? Bez wątpienia tak i to z wielu powodów. 

Miejsce atrakcyjne przyrodniczo. 

Sąsiedztwo Kaszubskiego Parku Krajobrazowego sprawia, że jest to rejon bardzo atrakcyjny przyrodniczo. To idealne miejsce dla miłośników przyrody i kontaktu z naturą. W okolicach wsi znajduje się wiele miejsc do uprawiania turystyki pieszej, jazdy rowerem, czy uprawiania sportów typu Nordic Walking. Nie bez znaczenia jest tez bliskie położenie Kartuz – jednego z piękniejszych miast rejonu. Najważniejszą atrakcją wsi jest jednak Kaszubski Park Miniatur. Miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. Nie trzeba ograniczać się do jednodniowej wycieczki. Strysza Buda noclegi to oferta jak na tak małą miejscowość bardzo rozbudowana, każdy znajdzie tam miejsce noclegowe spełniające jego oczekiwania.

Kaszubski Park Miniatur.

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia dla przyjeżdżających powinien być Kaszubski Park Miniatur. To unikalne miejsce, w którym można zobaczyć w miniaturze najważniejsze obiekty z Polski, Europy i innych kontynentów. Wszystkie makiety wykonane są w skali 1:25. Można tu znaleźć zabytki regionu, londyński Big Ben, Krzywą Wieżę, miniatury Sfinksa czy paryską Wieżę Eiffla. Ciekawostką są też postacie. Wymienić można choćby podobizny prezydentów USA czy też Chrystusa. Miniaturę pomnika Chrystusa z Rio de Janeiro. 

Strysza Buda noclegi to oferta całoroczna, można wybrać się o dowolnej porze roku. Zwiedzanie nie musi ograniczać się do odwiedzenia parku miniatur czy okolic. W tym regionie można znaleźć niemało rezerwatów przyrody, ciekawych obiektów i pomników. Nie jest daleko też do Trójmiasta, z powodzeniem więc można wybrać się na jednodniową wycieczkę, zobaczyć Gdańsk, Gdynię czy Sopot. Dużym atutem są tez ceny pobytu. Strysza Buda Noclegi nie wiążą się z dużymi kosztami. Wydatki będą z pewnością o wiele mniejsze niż nad niedalekim morzem czy w Trójmieście. Warto to sprawdzić.